سایت گردشگری کافه تهرون
روایت قصه های تهران در تورهای محله گردی و تهران گردی - گردشگری ادبی ، خلاق و تجربه گرا

دره جاده چالوس

این دره که در مسیر جاده کرج به چالوس قرار دارد . یکی از زیباترین دره های ایران و شاید جهان به شمار می آید و چشم اندازهای بی مانند دارد . در این دره ها رستوران و هتلهای پرشماری وجود دارد که می توان شب را در آنجا سپری کرد .
دره چالوس به دلیل زیبایی های فراوانی که دارد که در همه ایام سال حتی در زمستان که برودت هوا در آنجا به چندین درجه زیرصفر می رسد و برف و سراسر آن را می پوشاند پذیرای گردشگران می باشد و بطور کلی از مناطق دیدنی استان است .
کنار جاده کرج – چالوس در 70 کیلومتری تهران و در انتهای یک جاده فرعی مکانی به نام تکیه سپه سالار وجود دارد که چشم انداز آن قله هفت خوانها است در این مکان ساختمانی بزرگ با سالنی مجهز به امکانات رفاهی برای مسافران وجود دارد .

 دره اوین – درکه

این دره در شمال شهر تهران واقع است . ابتدای مسیر دره اوین – درکه روستای درکه قرار دارد که یکی از خوش آب و هواترین مناطق روستایی تهران است . در طل دره اوین رودخانه ای پر آب جریان دارد که در بخشی از مسیر خود ، به صورت پلکانی در می آید که به هفت حوض معروف است و به صورت یک استخر طبیعی عمل می کند .
دره اوین – درکه به علت قرار گرفتن در مسیر راه کوره نوردان ، یکی از پر رفت و آمدترین دره های شهر تهران است .

  دره کن – سولقان

این دره در شمال شرقی شهر تهران قرار دارد و رودخانه که از بلندیهای شمال البرز سرچشمه می گیرد . در مسیر آن جریان دارد . در طول دره ها قهوه خانه هایی وجود دارد که در روزهای هفته به ویژه در روزهای تعطیل تابستان از مسافران پذیرایی می کنند .

 دره اوشان – فشم

این دو ناحیه به ترتیب در 30 و 35 کیلومتری شمال شرق تهران قرار دارند . فشم از مسیر از جاده لشکرک دارای باغهای میوه بسیار است و هوای آن در بهار و تابستان معتدل است . روستاهای آهار ، شکرآب ، زایگون ، گرماب دره و میگون نیز در همان حوالی ، از مناطق تفریحی اند که برای سفرهای یک روزه بسیار مناسب هستند .

 کردان ، واریان ، ارنگه

از مسیر جاده کرج می توان به شماری از خوش آب و هواترین گستره های ییلاقی پیرامون تهران رسید . پس از پی ریزی سد امیرکبیر ، تنها راه ارتباطی به ده واریان گذر با قایق از دریاچه سد کرج است . در هتل واریان نیز که در کنار جاده چالوس قرار دارد . امکاناتی برای قایق رانی و اسکی روی آب فراهم آمده است . هوای این منطقه در تابستان ملایم و معتدل و در زمستان بسیار سرد است . باغ های سیب و گلستان های ارتگه نیز شهرت بسیار دارد .